Mestres

Mestre Zambi – Marcos Cesar
Salvador da Bahia – Pedra Furada.

Mestre Zambi to bardzo spokojna i opanowana osoba, niezrównany mówca i nauczyciel. Dla Mestre zarówno w capoeira jak i w życiu codziennym liczy się pomoc osobom drugim jak i żelazna samodyscyplina, co sprawia, że jest wielkim autorytetem.
Sposób w jaki prowadzi treningi, jest bardzo specyficzny. Są zarówno bardzo wyczerpujące, jak i lekkie i dynamiczne, dzięki czemu jogo jego podopiecznych jest oparte o piękny balans ciała.
Jogo Mistrza jest techniczne i zrównoważone, wypełnione jogo bonito sprawia wrażenie jakby obnażał swoich przeciwników.


Mestre Marineihro – Valcir Batista
Salvador da Bahia – Rio Vermelho

Mestre Marineihro jest osobą bardzo otwartą i serdeczną, wiecznie chodzi uśmiechnięty i nie zna barier językowych, potrafi porozumieć się z każdym. Przekazuje swoim podopiecznym wiedzę o historii capoeira oraz mnogość jej tradycji.
Treningi, które prowadzi nastawione są głównie na technikę i dokładność wykonywanych elementów, rozgrzewka jest ściśle kondycyjna.
Jogo Mestre jest bardzo zwodnicze, sprawia wrażenie spokojnego i uśmiechniętego, lecz po krótkiej chwili potrafi odnleźć słaby punkt jogo swojego przeciwnika i dobrze go wykorzystać przeciwko niemu.


Mestre Traira – Adilson Gomes
Salvador da Bahia – Sete Portas

Mestre Traira to człowiek pełny energii, co bardzo widać w jego dynamicznym jogo. Mistrz jest prawdziwym wojownikiem, nie boi się kolejnych wyzwać i starć z najlepszymi capoeristas. Sposób w jaki gra i zachowuje się w roda wzbudza respekt u każdego.
Treningi są z reguły postawione na bardzo dobre przygotowanie siłowe i rozciągnięcie, prezentowane techniki nie są skomplikowane, a za razem skuteczne.
W Roda Mestre zdaje się czychać z każdej strony na swojego przeciwnika, a zakres jego ruchów jest bardzo ograniczony, gdyż stawia on jedynie na te efektywne.


Mestre Nelsinho – Nelson Batista
Niemcy – Berlin

Sympatyczny, wciąż uśmiechnięty, pełny serdeczności, świetny organizator wszelakich ceremonii. Cieszy się dużym zaufaniem pośród innych capoeristas, wciąż chętny do pomocy innym.
Porusza się spokojnie, każdy ruch Mistrza jest przemyślany, jednakże w pewnym momencie nabiera niesamowitej dynamiki, dzięki czemu skutecznie zastrasza swoich przeciwników.
W czasie zajęć jest bardzo surowy, nie pozwala odetchnąć nawet na chwilę, lubuje się w nauczaniu i śpiewaniu nowych piosenek w Roda.


Mestre Saguin – Judival Santos
Niemcy – Monachium

Bardzo tajemniczy osobnik, skromny, małomówny i niezwykle wyciszony. Tak wygląda Mestre Saguin poza treningami, a na nich zaś…
podstępny malandro, lubujący się w jogo duro i ofensywnych zagraniach. Szybkie i niespodziewane ataki mogą przysporzyć wielu kłopotów.
Ważnym elementem jogo jest garda, której Mistrz wymaga od wszystkich zawodników, niejednokrotnie testując jej wytrzymałość i odporność na uderzenia podczas swoich treningów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Blip
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Grono.net
  • Wykop
  • Śledzik